Office of the University Registrar

Partitions – L

LABORATORY MEDICINE
LAB M
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
LANDSCAPE ARCHITECTURE
L ARCH
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Architecture Chemistry Library Physics Astronomy Building Benson
Gowen Johnson Blodel
Kane Parrington
North Campus Auditorium
Mary Gates Hall
LATIN
LATIN
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Denny – 2nd Floor Parrington Savery 1st Floor Balmer
Denny – 3rd Floor Savery 2nd & 3rd Floor Communications
Gowen
Kane
Miller
Music
Raitt
Smith – 1st Floor
Smith – 2nd & 3rd Floor
Smith – 4th Floor
Social Work/Speech
Thomson
LATIN AMERICAN STUDIES
SISLA
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Communications Smith – 1st Floor Denny – 2nd Floor Clark
Thomson Smith – 2nd & 3rd Floor Denny – 3rd Floor Gowen
Smith – 4th Floor Miller
Music
Parrington
Raitt
Savery 1st Floor
Savery 2nd & 3rd Floor
Mary Gates Hall
LATIN AMERICAN STUDIES PROGRAM
LATAM
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Communications Smith – 1st Floor Denny – 2nd Floor Clark
Thomson Smith – 2nd & 3rd Floor Denny – 3rd Floor Gowen
Smith – 4th Floor Miller
Music
Parrington
Raitt
Savery 1st Floor
Savery 2nd & 3rd Floor
Mary Gates Hall
LATVIA
LATV
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Thomson Communications Raitt Clark
Savery 2nd & 3rd Floor Savery 1st Floor Denny – 2nd Floor
Sieg Savery 2nd & 3rd Floor Denny – 3rd Floor
Smith – 1st Floor Miller
Sieg
LAW SOCIETY AND JUSTICE
LSJ
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Savery 1st Floor Anderson Communications Architecture
Savery 2nd & 3rd Floor Guggenheim Thomson Art
Smith – 1st Floor Gowen North Campus Auditorium Bagley
Smith – 2nd & 3rd Floor Johnson East Campus Auditorium Balmer
Smith – 4th Floor Kane Southeast Campus Auditorium Seafirst Executive Center
Mary Gates Breakout Benson
Mechanical Engineering Blodel
Miller Chemistry Library
More Clark
Mueller Computer Science/Engineering
Parrington Denny – 2nd Floor
Physics Astronomy Building Denny – 3rd Floor
Winkenwerder Eagleson
Southwest Campus Auditorium Fishery Teaching Research Building
Fisheries Building
Fisheries Center
Gould
GUG 410
Hitchcock Hall
Loew
Marine Studies Building
Mary Gates Hall
Music
Ocean Teaching Building
Raitt
Sieg
Social Work/Speech
LIBRARIANSHIP
LIS
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Computer Science/Engineering Kane Miller
Mary Gates Hall Savery 1st Floor Smith – 1st Floor
Savery 2nd & 3rd Floor Smith – 2nd & 3rd Floor
Smith – 4th Floor
Thomson
North Campus Auditorium
East Campus Auditorium
LINGUISTICS
LING
1ST PRIORITY
Smith – 1st Floor
Smith – 2nd & 3rd Floor
Computer Science/Electrical Engineering
Mary Gates Hall
2ND PRIORITY
Smith – 4th Floor
Kane
Lowe
Miller
Thomson
3RD PRIORITY
Raitt
Savery – 1st Floor
Savery – 2nd & 3rd Floor
4TH PRIORITY
Mechanical Engineering
North Campus Auditorium
East Campus Auditorium
LITHUANIAN
LITH
1ST PRIORITY 2ND PRIORITY 3RD PRIORITY 4TH PRIORITY
Thomson Communications Raitt Clark
Savery 2nd & 3rd Floor Savery 1st Floor Denny – 2nd Floor
Sieg Savery 2nd & 3rd Floor Denny – 3rd Floor
Smith – 1st Floor North Campus Auditorium Miller
East Campus Auditorium Sieg
Southeast Campus Auditorium Mary Gates Hall
Southwest Campus Auditorium