Office of the University Registrar

Partitions – S

SANSKRIT
SNKRT
1ST PRIORITY
Gowen
Smith – 1st Floor
Smith – 2nd and 3rd Floors
Smith – 4th Floor
2ND PRIORITY
Communications
Denny
Miller
3RD PRIORITY
Balmer
Mary Gates Hall
Raitt
4TH PRIORITY
Johnson
Parrington
Thomson
North Campus Auditorium

SCANDINAVIAN
SCAND
1ST PRIORITY
Thomson
2ND PRIORITY
Communications
Savery
Sieg
Smith – 1st Floor
3RD PRIORITY
Mary Gates Hall
Raitt
North Campus Auditorium
East Campus Auditorium
4TH PRIORITY
Clark
Denny
Southeast Campus Auditorium
Southwest Campus Auditorium

SLAVIC
SLAV, SLAVIC
1ST PRIORITY
Communications
Mary Gates Hall/Breakout
Miller
Parrington
Raitt
Savery
Smith – 1st Floor
Smith – 2nd and 3rd Floor
Smith – 4th Floor
Thomson
North Campus Auditorium
2ND PRIORITY
Balmer
Denny
3RD PRIORITY
Kane
4TH PRIORITY
Clark


SOCIAL WORK
SOC W, SOC WF, SOC WL
1ST PRIORITY
Social Work/Speech
2ND PRIORITY
Denny
Eagleson
Parrington
3RD PRIORITY
Raitt
Savery
Smith – 1st Floor
Smith – 2nd and 3rd Floor
Smith – 4th Floor
4TH PRIORITY

SOCIOLOGY
SOC
1ST PRIORITY
Savery
Smith – 1st Floor
Smith – 2nd and 3rd Floor
2ND PRIORITY
Denny
Kane
Mary Gates Hall/Breakout
Parrington
Seafirst Executive Center
Thomson
Smith – 4th Floor
North Campus Auditorium
3RD PRIORITY
Architecture
Art
Bagley
Balmer
Chemistry Library
Clark
Communications
Eagleson
Gould
Gowen
Guggenheim
Johnson
Miller
Music
Raitt
Sieg
Social Work/Speech
East Campus Auditorium
Southwest Campus Auditorium
4TH PRIORITY
Anderson
Benson
Bloedel
Electrical Engineering
Hitchcock
Loew
Mechanical Engineering
Physics Astronomy
Winkenwerder
Southeast Campus Auditorium

SPANISH
SPAN
1ST PRIORITY
Loew
2ND PRIORITY
Savery
3RD PRIORITY
Architecture
Art
Bagley
Benson
Blodel
Chemistry Library
Communications
Dempsey
Denny
Fisheries
Gowen
Guggenheim
Mechanical Engineering
Miller
Mueller
Paccar
Raitt
Seafirst Executive Center
Smith – 1st Floor
Smith – 2nd and 3rd Floor
Smith – 4th Floor
Social Work/Speech
East Campus Auditorium
North Campus Auditorium
Southeast Campus Auditorium
4TH PRIORITY
Anderson
Clark
Eagleson
Electrical Engineering
Fishery Teaching Research
Gould
Hitchcock
Johnson
Kane
Marine Studies
Mary Gates
More
Music
Ocean Teaching
Parrington
Physics Astronomy
Sieg
Thomson
Winkenwerder
Southwest Campus Auditorium

SPANISH LINGUISTICS
SPLING
1ST PRIORITY
Smith – 1st Floor
Smith – 2nd and 3rd Floor
2ND PRIORITY
Communications
Miller
Smith – 4th Floor
Thomson
3RD PRIORITY
Denny
Mary Gates Hall
Raitt
Savery
4TH PRIORITY

SPECIAL EDUCATION
EDSPE
1ST PRIORITY
Miller
2ND PRIORITY
Smith – 1st Floor
Smith – 2nd and 3rd Floor
Smith – 4th Floor
3RD PRIORITY
Communications
Raitt
Savery
4TH PRIORITY
Clark
Dempsey
Denny
Gowen
Mary Gates Hall
Paccar
Parrington
Sieg
Social Work/Speech

SPEECH AND HEARING SCIENCES
SPHSC
1ST PRIORITY
Eagleson
Social Work/Speech
2ND PRIORITY
Parrington
Savery
3RD PRIORITY
Denny
Kane
Mary Gates Hall
Miller
Smith – 1st Floor
Smith – 2nd and 3rd Floor
Smith – 4th Floor
North Campus Auditorium
East Campus Auditorium
4TH PRIORITY

STATISTICS
STAT
1ST PRIORITY
Communications
Thomson
2ND PRIORITY
Smith- 1st Floor
Smith – 2nd and 3rd Floor
Smith – 4th Floor
3RD PRIORITY
Anderson
Architecture
Bagley
Benson
Blodel
Chemistry Library
Dempsey
Clark
Gould
Gowen
Guggenheim
Miller
Paccar
4TH PRIORITY
Denny
Eagleson
Johnson
Kane
Mary Gates Hall
More
Mueller
Parrington
Physics Astronomy
Raitt
Savery
Sieg
Winkenwerder
East Campus Auditorium
North Campus Auditorium
Southeast Campus Auditorium

STRATEGIC MANAGEMENT
ST MGT
1ST PRIORITY
Dempsey
Paccar
Seafirst Executive Center
2ND PRIORITY
East Campus Auditorium
North Campus Auditorium
Southeast Campus Auditorium
Southwest Campus Auditorium
3RD PRIORITY
Denny
Parrington
4TH PRIORITY
Kane
Mary Gates Hall
Raitt
Savery

STRATEGIC PLANNING FOR CRITICAL INFRASTRUCTURES
SPCI
1ST PRIORITY
Architecture
Gould
Southwest Campus Auditorium
2ND PRIORITY
Johnson
Physics Astronomy
3RD PRIORITY
Chemistry Library
Mary Gates Hall
4TH PRIORITY
Anderson
Bagley
Benson
Bloedel
Fisheries
Kane
Ocean Teaching
Parrington
East Campus Auditorium
North Campus Auditorium
Southeast Campus Auditorium

SWAHILI
SWA
1ST PRIORITY
Communications
Thomson
2ND PRIORITY
Gowen
Miller
Smith – 1st Floor
Smith – 2nd and 3rd Floor
Smith – 3rd Floor
3RD PRIORITY
Mary Gates Hall
Raitt
Savery
4TH PRIORITY
Dempsey
Denny
Kane
Loew
Paccar

SWEDISH
SWED
1ST PRIORITY
Thomson
2ND PRIORITY
Communications
Savery
Sieg
Smith – 1st Floor
3RD PRIORITY
Rait
4TH PRIORITY
Clark
Denny
Mary Gates Hall
Miller
Sieg